Xiaomi bütçe dostu modeli için harekete geçti; yakında tanıtılıyor

Xiaomi, akıllı telefon piyasasında dikkat çekici bir yenilikle karşımıza çıkıyor: Civi 4 Pro modeliyle. Bu model, dünyada ilk kez kullanılan Snapdragon 8s Gen 3 yonga setine ev sahipliği yapıyor. TSMC’nin 4nm süreciyle üretilen bu yonga seti, Snapdragon 8 Gen 3’ün mimarisini baz alıyor ve 3.0GHz hıza ulaşabilen bir süper çekirdek ile 2.8GHz’e kadar performans sunan dört çekirdek ve 2.0GHz’de çalışan üç verimlilik çekirdeğinden oluşuyor. Xiaomi’nin Paper OS işletim sistemi ile derinlemesine entegre olan bu teknoloji, performans, görüntüleme ve yapay zeka kabiliyetlerinde önemli ilerlemeler vaat ediyor.

Civi 4 Pro’nun, bir önceki model Civi 3’ün izinden giderek, 6.55 inçlik 2400×1080 çözünürlüğünde OLED hiperbolik ekranla gelmesi bekleniyor. Bu ekran 120Hz tazeleme hızı, 240Hz dokunmatik örnekleme hızı ve etkileyici bir parlaklık sunuyor. Ayrıca, 12-bit renk derinliği ve rahat bir görüntüleme için yüksek frekanslı PWM karartma özellikleri ile donatılması muhtemel.

Xiaomi bütçe dostu modeli için harekete geçti; yakında tanıtılıyor

Civi 3 modelindeki kamera ve diğer özelliklerde yapılan iyileştirmeler, Xiaomi’nin görüntüleme teknolojilerine verdiği önemi gösteriyor. Portre çekim hızında %35, gece sahnesi çekiminde %57, HDR işlemede %153 ve sürekli çekim hızında %235 gibi önemli gelişmeler elde edilmişti. Civi 3, 4500mAh kapasiteli lityum kobalt oksit batarya ve 67W hızlı şarj desteği ile geliyordu. Civi 4 Pro’nun kamera ve diğer özellikleri hakkında daha fazla bilgi beklenirken, cihaz zaten güçlü bir rakip olmaya aday görünüyor.

Civi 4 Pro, JD.com üzerinden ön siparişe açıldı ve resmi lansmanı 21 Mart 2:00 PM PST’de yapılacak. Ön sipariş verenler, Xiaomi’nin 5000mAh kapasiteli ruj şeklindeki taşınabilir şarj cihazını ücretsiz olarak alacaklar. Bu yenilikçi cihaz, teknoloji tutkunları için heyecan verici özelliklerle dolu olacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x