İstanbul’a kamyon, tır gibi ağır tonajlı araçlar giremeyecek

İçişleri Bakanlığı tarafından açıklanan tedbirlere göre, vatandaşların kent içi trafiğini olumsuz etkilememesi için 05.00 itibarıyla kamyon, tır, çekici, tanker ve ağır tonajlı araçların şehir girişleri geçici olarak durduruldu. Ağır tonajlı araçların İstanbul’a girişi, yarın saat 05.00 itibarıyla tekrar müsaade edilecek. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve ilgili birimler, trafiğin sorunsuz bir şekilde işlemesi için denetimlerini artırdı.

BAKANLIKTAN YENİ AÇIKLAMA GELDİ

İçişleri Bakanlığı resmi internet sitesinde daha önce yapılan duyuruya ek bir açıklama yayınladı. Bakanlık tedarik süreçlerinin aksamaması için belirli ürün taşıyan araçların geçişlerine denetimli olarak izin verileceğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı’nın resmi internet sayfasında yapılan açıklama şöyle:

“Bakanlığımız tarafından yayımlanan ‘Trafik Tedbirleri’ne ilişkin genelge uyarınca bayram tatili dönüşü İstanbul ve Ankara illerindeki TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN AZALTILABİLMESİ için KAMYON, ÇEKİCİ ve TANKER cinsi araçların 14 Nisan 2024 Pazar günü saat 05.00’den 15 Nisan 2024 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar Ankara ve İstanbul’a girişlerine izin verilmeyeceği duyurulmuştu.

‼️ Tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme ve akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilecektir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x