Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve You. prömiyer yapıyor

T24 Kültür-Sanat

İstila!, Yuva, Yalnızlar Kulübü, Kabileler gibi sevilen oyunları seyirciyle buluşturan B Planı, yeni oyunu Finito. Yallah. Kış Kış. L*ve You. ile seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Oyunda eşinden ayrılıp Londra’dan İstanbul’a dönen Ekin, bir yandan ülkedeki politik ve ekonomik değişimlere adapte olmaya çalışırken bir yandan da kendini yeniden var etmeye çabalar. Başına gelenler onu tekinsiz, eğlenceli ve tuhaf bir yolculuğa çıkarır; hayal dünyasıyla gerçek hayatı birbirine karışır.

Derem Çıray ve Sami Berat Marçalı‘nın birlikte yazdığı oyunda Evrim Doğan, Erdi Güçlü, Görkem Kasal, Ali Rıza Kubilay ve Gülce Oral oynuyor. Marçalı’nın yönettiği oyunu 13 Mayıs’ta Baba Sahne’de, 27 Mayıs’ta DasDas’ta izleyebilirsiniz.

Oyun hakkında

Otuz beş yaşında her şeye sıfırdan başlayan biri ne ister? Işınlanmak mı? Nereye?

Kırık bir kalple Londra’dan İstanbul’a dönen Ekin, kendine yeniden bir hayat kurmak zorunda. Ama parası yok. Telefonu yok. Evi yok. Arkadaşı yok. Kedisi yok. Aslında var ama iki yıldır görmediği için unuttu belki de onu. Belki de herkes unuttu onu. Belki de o yok, hiç var olmadı. Ama var olduğunu düşünüyor. Yanlış mı düşünüyor? Yoksa hepsi bir yaz gecesi rüyası mı?

Çünkü deliler, aşıklar ve şairler geniş̧ hayal güçlerinin esiri olur; gaipten sesler duyar, cinlerle perilerle konuşurlar. Olanla olmayanı karıştırıp yazarlar deftere. Ekin biraz şair, biraz aşık, biraz deli. Düşle gerçek, geçmişle gelecek arasında sıkışıp kalmış bir kadın. Belki de tek ihtiyacı kendi sesini duymak. Kollarını iki yana açmak, görünmez çemberinde özgürce uçmak. Vuuu! Vuuu! Kimse karışamaz Ekin’in çemberine, o izin vermedikçe. Shakespeare görse gurur duyardı Ekinle. Siz de bir gün buluşacak, tanıyacaksınız onu. Ama burada olmak zorunda değil. Başka gezegen de olur. O zamana kadar finito, yallah, kış kış, f*ck you!

Künye

Yapım: B Planı
Yazan: Derem Çıray & Sami Berat Marçalı
Yöneten: Sami Berat Marçalı
Yapımcı: Sami Berat Marçalı & Derem Çıray
Yapım Koordinatörü: Dilek Tora
Yapım Asistanları: Aslı Kaplan, Aybek Altayda
Dekor Tasarımı: Marta Montevecchi
Dekor Asistanı: Ece Öz
Işık Tasarımı: Alev Topal
Orijinal Müzik: Can Aydınoğlu
Kostüm Tasarımı: Makbule Mercan
Kostüm Asistanı: Semih Başarı
Afiş Fotoğrafı: Aslı Çelikel
Retoucher: Figen Sirel
Afiş Tasarımı: Ece Öz
Oynayanlar: Evrim Doğan, Erdi Güçlü, Görkem Kasal, Ali Rıza Kubilay, Gülce Oral

Süre: 90′ – Tek perde

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x